Neler yeni

Hoş Geldiniz!

Okul öncesi kolik topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!

Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Hamilelik Belirtileri Nelerdir?


Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
1,107
Beğeniler
26
Puanları
48
#1


Birçok karı koca evlilikten sonra çocuk sahibi olmak ister. Bu yüzden çeşitli girişimlerde bulunurlar. Kadının gebe kalmasına hamilelik denir. Hamileliğin birçok belirtileri vardır.

proxy.php?image=https%3A%2F%2Fwww.kadinpost.com%2Fimages%2Fhaberler%2F2017%2F12%2Fhamilelik-belirtileri-nelerdir_7ad4b.jpg&hash=4efa0d9b115a8b80ba531137b22d88e3


Nasıl Anlaşılır?

Hamilelik kesin olarak gebelik testi yapılarak anlaşılır. Bu yüzden hamile olduğundan şüphelenen kadınlar gebelik testi yapar. Test sonucunda çubukta tek çizgi çıkarsa negatif çift çizgi çıkarsa pozitif olarak algılanır.

Hamilelik Belirtileri

Birçok belirtisi vardır hamileliğin bunlardan ilki yorgunluktur. Hamile olan kadın oldukça yorgun hisseder kendisini. Eğer ki bir işte çalışıyorsa yoğun ortam kadını oldukça yorar ve metabolizması oldukça yavaşlar buda kendisini halsiz ve bitkin hissetmesine neden olur. Hamileliğin bir diğer belirtisi ise göğüslerde büyüme ve hassasiyet hissedilmesidir. Hamile olan bir kadının göğüsleri biraz daha genişler.

Hassasiyet hissederler ve biraz ağrı görürler. Kadınlarda iştah açılması ve yemek yeme isteği de hamilelik belirtilerinden biridir. Hamile olan kadın aş erir. Yani çocuğun canının çektiği besin maddelerini ister. Bu da iştahının açılmasına sebebiyet verir. Buda kilo almasını sağlar. Mide bulantısı ve kusma da hamileliğin büyük belirtilerinden biridir.

Gebe olan kadın başta bunu anlayamaz ve mide bulantısı hisseder ardından kusmaya başlar. Sık sık idrara çıkmak ve baş dönmeleri belirtilerden bir diğerleridir. Gebe kadın sürekli idrara çıkar ve mide bulantısı baş dönmesine sebebiyet verir. Ruhsal bunalımlar da belirtilerden biridir. Son olarak kanamada gecikme en önemli belirtilerden biridir. Yani kadının adet döngüsü gecikirse buda gebe olduğundan şüphelenmesine sebep olur.

Hamilelik Sonrası

Birçok kadın hamile olduğunu öğrendikten sonra gayet mutlu olur. Bu şekilde nesillerini devam ettirebilirler. Hamilelik öğrenildikten sonra sık sık doğum kontrolüne gitmelidir. Doğum için bir planlama yapmalı ve buna kendini alıştırmalıdır.

Sponsor: Kadinpost.com
Kaynak: https://www.kadinpost.com/gebelik/hamilelik-belirtileri-nelerdir-h67.html