Neler yeni

Hoş Geldiniz!

Okul öncesi kolik topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!

Yeni mesajlar Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Gebelikte Alınan Kilolar Nasıl Geri Verilir?


Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
Katılım
20 Tem 2017
Mesajlar
542
Beğeniler
26
Puanları
28
#1


Anne olmak her kadının yaşadığı ve yaşamak isteyeceği en özel hislerden birisidir. Ancak bu hissi yaşamak isteyen anne adaylarını zorlu bir dönem bekler. Hamilelik süreçlerinde hormonal değişimden dolayı alınan kilolar, doğum sonrasında oldukça zor verilir. 'Gebelikte alınan kilolar nasıl geri verilir?' sorusunu soran anneler için bu aşamada bazı etkili yöntemlerden bahsetmek mümkündür. Doğum sonrasında stres yapmadan eski düzeninize dönmeye çalışmanız durumunda hızlıca kilo verebilirsiniz. Buradaki en önemli nokta, her tedavi yöntemine başvurmamak olacaktır. Zira bazı diyetler ve tedavi yolları, emzirme döneminde olan anneler için sakıncalıdır.

proxy.php?image=https%3A%2F%2Fwww.kadinpost.com%2Fimages%2Fhaberler%2F2017%2F12%2Fgebelikte_alinan_kilolar_nasil_geri_verilir_h75_e2c76.jpg&hash=3f23d27b9cf3395f44dc1b5e14d61d9d


Hamilelik Sonrasında Beslenme
Doğum sonrası kilolardan kurtulmak için öncelikle beslenme durumuna maksimum özen gösterilmelidir. Özellikle hamur ve tatlı ürünleri, kuruyemiş, yağlı gıdalar ve karbonhidrat içerikli besinler tüketilmemelidir. Karbonhidrat vücut için gerekli bir besin olsa da, aşırı tüketilmesi kiloların artmasına neden olur. Bu bakımdan karbonhidrat miktarı belirli bir sınırda tutulmalıdır. Gebelik sonrasında özellikle sebzeleri çiğ ya da yemeklerin içerisinde sıkça tüketmeye gayret edin. Ayrıca su tüketimini de normalden daha da arttırabilirsiniz. Bu durum hamilelik sarkmalarına karşı da çözüm oluşturabilir.

Hamilelik Sonrası Egzersiz
Doğumdan hemen sonra ağrılar devam ettiği için doğrudan egzersize başlamak sancı yaratabilir. Bunun için egzersizlere başlamak için 1 hafta kadar bekleyebilirsiniz. Bu egzersizleri yemekten en az 1-2 saat sonra yapılmalıdır. Bu dönemde elbette annelerin her egzersizi uygulaması tavsiye edilmez. Yapılabilecek en önemli egzersiz, hafif ve orta tempoda yapılacak yürüyüşler olacaktır. Bu yürüyüşleri tempolu bir şekilde yarım saat yapmanız yeterlidir. Öte yandan gebelikte en fazla kilo, karın bölgesinde oluşur. Bu nedenle karın kaslarının çalışması için mekik gibi egzersizlere de yönelebilirsiniz.

Sponsor: Kadinpost.com
Kaynak: https://www.kadinpost.com/gebelik/gebelikte-alinan-kilolar-nasil-geri-verilir-h75.html