Okuma-Yazma Hazırlık Çalışma Sayfaları

Okul Öncesi Alfabe Parmak Kuklaları Yapma Eğlenceli

Okul Öncesi Yazmaya Hazırlık Etkinlikleri

Parmak kuklası yapmak, birçok yetişkinin çocukken yaptığı bir şeydir. Çocuklarınız bunları bir araya getirmekten keyif alabilir Alfabe Parmak Kuklaları Tıpkı çocukken yaptığınız gibi ve aynı zamanda mektup tanıma pratiği yapın.

Parmak kuklaları, ABC’leri öğrenmenin harika bir yoludur. Çocuklar, uygulamalı bir yaklaşım olduğunda öğrenmekten gerçekten zevk alırlar!

Alfabe Parmak Kuklaları

Çocuklar bu alfabe parmak kuklalarıyla saatlerce oynayabilirler.

Parmak kuklaları yapmak, çocuklarınıza önemli bir eğitim konusu öğretmek için harika bir yöntemdir. Rakamlarla parmak kuklaları yapmayı da deneyebilirsiniz.

Alfabe Parmak Kuklaları Nasıl Yapılır

Neye ihtiyacın var:

  • ABC parmak kukla şablonları
  • tutkal
  • makas

Adım Adım Eğitim

Şablonu yazdırarak bu projeye başlayacaksınız.

blank

Şablon yazdırıldıktan sonra parmak kuklalarını kesmeye başlayabilirsiniz. İsterseniz bunları çocuklar için önceden kesebilirsiniz.

blank

Daha sonra, her bir parmak kuklasından geçecek ve arka uç parçalarını birbirine yapıştırmaya başlayacaksınız. Bu parmak kuklası yapacak olan şeydir.

blank

Çocuklar bu bölümde kolayca yardımcı olabilirler. Yardım edecek biri yoksa uzun bir süreç olabilir. Alfabe şarkısını açın ve onunla eğlenin!

blank

Şimdi parmak kuklalarını denemenin eğlenceli kısmı geliyor. ABC şarkısını açabilir ve kuklalarla birlikte şarkı söyleme pratiği yapabilirsiniz. Çocuklar bununla çok eğlenecekler!

blank

Zaten bir okuyucunuz varsa, kelimeleri de bir araya getirebilirsiniz! Yazılabilen kolay kelimelerin bir listesini yazdırın.

blank

Çocuğunuzun oynamasına ve hayal gücünü kullanmasına izin verin. Çocuklar bu öğrenme tekniğiyle çok eğleniyor çünkü keşfedip öğreniyorlar.

Alfabe Parmak Kuklası Şablonları

Bir elinize kaç tane parmak kuklası koyabileceğinize bakın. Bu ne kadar eğlenceli? Merak etmeyin, yetişkinler de bu parmak kuklalarıyla oynayabilir! Aslında çocuklara oynamak ve öğrenmek için eğlenceli fikirler verebilirsiniz.

 

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu