Eğitim Bloğu

Çocuğunuzu yeni aktivitelerle tanıştırmak

Çocuklar, ister spor ister video oyunları olsun, tek bir aktiviteye yerleştiklerinde, ufuklarını genişletmelerini sağlamak zor olabilir. Bununla birlikte, çocuğunuzun ilgi alanlarını genişletmek, daha kapsamlı, değişime ve çeşitliliğe daha alışkın olmalarına yardımcı olabilir. Çocuklar bazen yeni deneyimlerle baş etmekte zorlanırlar, ancak bu ipuçları ve püf noktaları ile çocuğunuzu hayatın sunduğu birçok hobi ve aktiviteyle daha iyi tanıtabilirsiniz.

  1. Deneyimlerinizi Paylaşın: Doğası gereği çocuklar ebeveynlerini izleyerek ve dinleyerek öğrenirler. Belirli aktivitelerde kendi deneyimlerinizi paylaşmak, onları kendi başlarına deneme fikriyle daha rahat olmalarına yardımcı olur.
  2. Etkinlik hakkında konuşun: Yeni bir etkinliğe başlamadan önce çocuğunuzla bunun hakkında konuşun. Onlara daldırmadan önce onunla ilgili biraz bilgi edinin. Yeni deneyimler hakkında ne kadar çok konuşursanız, kendilerini o kadar çok yapmayı hayal edebilirler. Tıpkı bir kişiyi tanımak gibi, onlar için gerçekten bir tutku oluşturmak için yeni faaliyetlere alışmanız gerekir.
  3. Olasılıkları Keşfedin: Çocuğunuzla birkaç farklı aktiviteye bakın ve her birinin artıları ve eksileri hakkında konuşun. Hangi faaliyetler için en uygun oldukları konusunda iyi bir fikriniz olsa da, en çok hangi faaliyetlerle ilgileneceklerine karar verirken çocuklarınızla birlikte çalışmak önemlidir.
  4. Deneme Süresini Kullanın: Çocuğunuzu daha önce hiç yapmadığı bir faaliyete sokmanız gerekmez. Suyu test ederken çocuğunuzun yanında kalın. Çocuğunuz yeni bir spor veya enstrüman öğreniyorsa, onu pratik yaparken veya ilk birkaç dersine katılırken izleyin. Çocuğunuzun aktiviteye alışmadığını söyleyebilirseniz, başka bir şey deneyin.
  5. Sebat Etmeyi Teşvik Edin: Uygulamanın mükemmel olduğu doğrudur, ancak çocuğunuz buna inanmak istemeyebilir. Onları yeni aktivitelerine bir angarya dönüştürmeden devam ettirmeye teşvik edin. Aktiviteyi beğenmezlerse, nedenini bulun ve ya sorunu giderin ya da deneyecekleri yeni bir şey bulun.

Yeni Yürümeye Başlayan Çocuklar ve Teknoloji: Cihazlara Sorumlu Giriş için Kılavuz(Yeni sekmede açılır)

Okul Öncesi Çocuklar İçin Matematik Becerileri: Başarıya Doğru Aşama Oluşturmanın 4 Yolu(Yeni sekmede açılır)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu