Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Sanat Etkinlikleri Nelerdir? Örnekleri

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
#1
Sanat etkinlikleri çocukların yeteneklerini ve hayal güçlerini kullanarak problemleri çözmesini sağlar. Aynı zamanda eleştiri özelliği taşıyan ve çözüm odaklı düşünmelerine olanak tanıyan sanat etkinlikleridir. Diğer önemli yanı çocukların kendilerini anlatarak iletişim becerilerini geliştirmesine yardımcı olmaktır.

Bunların devamı olarak sanat etkinlikleri çocukların kendinin içerisinde bulunan kültürü ve diğer kültür örneklerini daha iyi anlamasına olanak tanımaktadır. Bireylerin farklılıklarına saygı duymasına da yardımcı olur. Minik grup olarak planlanan çalışmalar, çocukların ilgi duydukları ve gereksinme eylemi yönelik olarak kişisel olarak da uygulanabilen etkinliklerdir.

Okul öncesi sanat etkinlikleri bir ilgi köşesinde ( öğrenme merkezleri) yapılabileceği gibi gün içinde farklı bir etkinlik olarak da yer alabilir. Bu süreçte tek bir etkinlik ortaya çıkarmak amaçlı planlanmaz. Grupların sayısına ve grup özelliklerine göre çeşitli sanat etkinlikleri ve etkinliklerle ilgili gereçler hazırlanmalı, çocuğa seçme fırsatı tanınmalıdır.

Sanat etkinlikleri örnekleri: Çeşitli sanatsal tekniklerin bir sanatçının atölyesine gidilebilir, aynı zamanda artık materyallerin kullanıldığı kolaj ve üç boyutlu çalışmalar, kesme, yırtma-yapıştırma, boyama çalışmaları yapılabilir, bununla beraber bir müze veya galeriye gezi düzenlenebilir

Sanat etkinlikleri Örnekleri ne aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

PROJE-GRUP ETKİNLİKLERİ
KAĞIT İŞLERİ-KATLAMA
BASKI-BOYA ÇALIŞMALARI
Patates Baskısıyla Karpuz Yapımı
Yaprak baskısı
Okul Öncesi Hareketli Balık Yapımı
Çiçekli Yelpaze Yapımı
Eva Kağıdından Maske Yapımı
Kağıttan Leylek Yapımı
Okul Öncesi Arı Yapımı
Anneler Günü Etkinlikleri Çiçek Yapımı
 
Üst