Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Okul Öncesi Değerler Eğitimi Sorumluluk

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
#1
Okul Öncesi Değerler Eğitimi Sorumluluk - Okul öncesi değerler eğitimi sorumluluk değerler etkinlikleri için afiş pano çalışması, çalışma kağıdı, drama, sınıf içi etkinlik, yazılı materyalleri indirebilirsiniz.


AFİŞ PANO ÇALIŞMASI ÖRNEĞİ

8. Temel G÷revlerim.jpg

ÇALIŞMA KAĞIDISORUMLULUKLARIM VAR

  • Ek-1’deki sorumluluk çizelgesi velilerle gönderilerek, bir hafta boyunca çocuklarını gözlemlemeleri ve çizelgeyi doldurmaları istenir.
  • Hafta içinde öğretmen öğrencilere sorumluluklarını yerine getirip getirmediklerini sorarak hatırlatmalarda bulunur.
  • Uygulama süresi bittikten sonra çizelgeler okula gönderilir ve öğretmen tarafından kontrol edilir, en çok yıldızı olan çocuk öğretmen tarafından ödüllendirilerek haftanın sorumluluk sahibi öğrencisi seçilir.


DRAMA


Öğretmen ;”Sabah uyandığımız andan gece yatana kadar yaptığımız temizlik ile ilgili aktiviteler nelerdir? Sorusunu yöneltir.

Öğrencilerden gelen cevaplar bir sıraya konulur. Örneğin :Yüzümüzü yıkamakKAVRAM HARİTASI


PROJEÖrnek: DÜNYAYI KURTARACAK KAHRAMANLAR ARANIYOR?

- Öğretmen öğrencilere hikâyeyi okuyarak etkinliği başlatır.

“Dünya o gün öksürerek uyandı, gerildi ve güneşe selam verdi. “Günaydın güneş kardeş.” Öksürdü, “Nasılsın bu gün yine sıcacıksın.” Öksürdü. Güneş gülümsedi ama dünya iyi görünmüyordu ve sürekli öksürüyordu. Güneş “Teşekkür ederim dünyacığım. Ne oldu? Kış geldiği için üşüttün mü yoksa seni ısıtamadım mı?” dedi. Dünya öksürmeye devam etti ve ”Ah ah güneşçiğim, nefes alamıyorum. Temiz hava dünyada çok az kaldı ve bu durum beni hasta ediyor.GÖRSEL MATERYALSINIF İÇİ ETKİNLİKSUNU

MÜZİK MP3

YAZILI MATERYAL
 
Üst