Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

  • Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

Doğum Sonrası Fazla Kilolardan Kurtulmak

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici
#1


Doğum sonrasında her annenin en büyük sorunu hamilelikte aldığı fazla kilolardır. Peki doğum sonrası fazla kilolardan kurtulmak için ne yapmalı?Doğum sonrasında her annenin en büyük sorunu hamilelikte aldığı fazla kilolardır. Peki doğum sonrası fazla kilolardan kurtulmak için ne yapmalı? Aşağıda bir kaç madde ile bu konuda size yardımcı olunacaktır:

1- Zayıflamak için Acele Etmeyin! Her şeyden önce zayıflamak için aceleci davranmayın. Vücudunuzun kendini toparlaması için kendinize zaman tanıyın. Bu sebeple kilo vermeye doğumdan en az 2 ay sonra başlayın. Bu süre zarfında yeni durumunuza ve bebeğinize alışın.

2- Diyetisyene Başvurun! Kendi başınıza kilo vermeye çalışmayın. Bu sağlığınız açısından doğru olmayacağı gibi sütünüzün kesilmesine ya da verimini kaybetmesine sebep olabilir. Bu sebeple diyet yapma kararı aldıktan sonra bir diyetisyene başvurun.

3- Günlük Düzenli Egzersiz Yapın! Günlük yürüyüş ve düzenli yapacağınız basit egzersizler sağlığınız ve formunuz için önemlidir. Spor yapmak sizi daha zinde tutacaktır. Günlük yarım saat yürüyüş yapmanın yanı sıra 15-20 dakikalık egzersizler yerinde olacaktır.

4- Gerçekçi Beklentiniz Olsun! Ütopik düşüncelere sahip olmayın. Bir iki ayda eski kilonuza dönmeyi beklemeyin. Bazı kişilerin vücut yapısı buna müsait olabilir. Ancak genelde bu çok zordur. Zamanla kilo vermeyi bekleyin ve eski formunuza dönememe ihtimalinizi de unutmayın. Herkes hamilelik öncesi vücut formuna tam olarak geri dönemeyebilir.

5- Sabırlı Olun! Diyete başlar başlamaz bir anda çok fazla kilo vermeye çalışmayın. Sağlıklı kilo vermek ayda 3 kilo ile sağlanabilir. Daha fazlası sağlıksız olacaktır. Bu sebeple sabırla istikrarlı bir şekilde ilerlemeye odaklanın. 6- Stresten Uzak Durun! Stres sebebi ile aşırı yemek yemek ya da abur cubur tüketimi sağlıksız beslenmeye ve kilo alımına neden olur. Bu süreçte mümkün olduğunca çok şey kafanıza takmayın. Stresli bir hayat sizi olduğu kadar bebeğinizi de olumsuz etkileyecektir.

Sponsor: Kadinpost.com

OKU, YORUMLA ve PAYLAŞ ==> https://www.kadinpost.com/saglik/dogum-sonrasi-fazla-kilolardan-kurtulmak-h56.html
 Üst