Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

• Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

2017 – 2018 Üçgen Çocuk Yayınları Eğitim Planları İndir

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici

2017 – 2018 Üçgen Çocuk Yayınları Eğitim Planları İndir -

Öğrenci Setimizde;

– Üçgen Çocuk Oyun Gemisi Dizisi ( 1-6 )
– Üçgen Çocuk Evde Atıştırmalıklar
– Üçgen Çocuk Gizem ve Karamel İle Çizgi Yolculuğu
– Üçgen Çocuk Hayvan Dostlarla Matematik Yolculuğu
– Üçgen Çocuk Başarı Belgesi

Üçgen Çocuk Oyun Gemisi Dizisi ( 1-6 ); okul öncesi programın öngördüğü gibi pek çok yaklaşımdan yararlanarak hazırladığımız Oyun Gemisi 6’lı dizide her cilt 64 sayfa ve sonunda bir çıkartma sayfası yer almakta. Settin iki çocuk kahramanı Demir ve Ece ile çocukların empati kurmaları ve içselleştirmeleri sağlandığı gibi diğer iki kahramanı arı Tizi ve Zebra Zula ile eğlenceli hikayemsi bir içerik oluşturulmaya çalışıldı.

Üçgen Çocuk Gizem ve Karamel İle Çizgi Yolculuğu; Okul öncesi dönem çocuğunun temel eğitim yaşantısında ihtiyaç duyacağı kalem tutma ve yazı yazma becerileri oluşturmak ve bu becerileri geliştirmek amacıyla hazırlanmıştır. Motor becerilerinin gelişimi için gerekli olan tekrarların, sıkıcı olmaktan uzaklaşması için, kitapta çocuklara merak ve ilgi duyabilecekleri konular eşliğinde bir içerik hazırlanmıştır. Sevimli karakterler her sayfada çocuklarla bir bilgi paylaşmaktadır. Kitabın sonunda yer alan silinebilir sayfalar ile çocukların bolca tekrar yapmalarına olanak sağlanmıştır.

Üçgen Çocuk Hayvan Dostlarla Matematik Yolculuğu; kitap okul öncesi dönem çocuklarını sayılarla tanıştırmak; ilerleyen dönemde ileride adına matematik diyecekleri sayma, ölçme, muhakeme etme, mantık yürütme gibi becerilerini geliştirmek; hepsinden önemlisi matematik farkındalığı ve sempatisi oluşturmak amacıyla iki matematik sevdalısı çocuk gelişim uzmanı tarafından hazırlanmıştır. Matematiği doğadan günlük hayatımıza kadar her yerde görebiliriz. Matematiksel becerilerini geliştirmiş bireyler hayat karşı bakış açıları ve yaşamlarına verdikleri anlam ile ayırt edilirler. Bu nedenle matematik becerilerinin okul öncesi dönemden itibaren geliştirilmesi önemlidir. Bu kitapta matematikle ilgili herşey çocukların en sevdiği dil olan hikaye dili ile verilmiştir.

Üçgen Çocuk Evde Atıştırmalıklar; doğduğu günden çocuğunun yanında olmayı arzu eden aile, eğitim yaşantısına ilk adım attığı dönemde de onu yalnız bırakmamalı, okuldaki yaşantısının bir parçası olmaya devam etmelidir. Evde Atıştırmalıklar, çocuğun okul öncesi eğitimi aracılığıyla tanıştığı yeni yaşantısını, evde ailesiyle birlikte keyifli vakit geçirerek desteklemek amacıyla hazırlanmıştır. Kitapta dönem çocuklarının gelişim özelliklerini gösteren tablolar, ebeveynlerin okul öncesi dönem ile ilgili merak ettiği konu başlıklarına yönelik uzman paylaşımları, çocuğun içinde yaşadığı dünyayı tanımasına yardımcı olacak konulara merak ve ilgi uyandıran kısa bilgiler ve tüm gelişim alanlarını destekleyecek eğlenceli uygulamalar yer almaktadır.

1-giris1.docx
1-giris1.pdf
2-giris.docx
2-giris2.pdf
3-aylıkplan_eylül.docx
3-oyungemisiaylıkplan_eylül.pdf
4-oyungemisieylül.docx
4-oyungemisieylül_akıs.pdf
5_aylıkplan_ekim.docx
5_oyungemisiaylıkplan_ekim.pdf
6-oyungemisiekim.docx
6-oyungemisiekim-akıs.pdf