Neler yeni

Hoş Geldiniz!

Okul öncesi kolik topluluğumuzun diğer üyeleriyle tartışabilecek, paylaşabilecek ve özel mesaj gönderebileceksiniz.

Şimdi kayıt ol!

Yeni konular En çok cevaplanan En görüntülenen konu En çok begenilen

• Okuloncesikolik.com internette öğretmenler için gerekli olan etkinlikleri, tutanakları ve gereken evrakları toparlayarak, ziyaretçilerine sunmayı amaçlayan; internet üzerinde Güvenli İnternet kampanyasını destekleyen bir forum eğitim sitedir.
  • Merhaba okuloncesikolik.com kullanıcıları sitemize destek olmak için konulara cevap yazarak bizlere yardımcı alabilirsiniz.

2016-2017 Okul Öncesi Rehberlik Çerçeve Çalışma Planı İndir

Okulöncesikolik

Administrator
Yönetici

2016-2017 Okul Öncesi Rehberlik Çerçeve Çalışma Planı İndir -

A) Grup Rehberliği:
a)Grup rehberliği bölümünün sınıf bölümü, Okul Öncesi Eğitimde Rehberlik Programında yer alan kazanımlara yönelik yapılacak rehberlik etkinliklerini içermektedir.
b)Sınıf rehberlik programı dışında, okul çapında öğrencilere yönelik düzenlenen grup rehberliği etkinlikleri.

B) Bireysel Planlama: Çocukların gelişimine yardımcı olmak amacıyla; çocuğu tanıma, yönlendirme, yerleştirme ve izleme hizmetleri çerçevesinde gerçekleştirilecek, bireysel görüşmeler, bireysel a da grup test veya ölçeklerin uygulanması, sonuçlar hakkında geribildirim verilmesi gibi tüm çalışmalar bu bölümde yer alır.

C) Müdahale Hizmetleri: Her hangi bir yeterlik alanında, sınıf rehberliği dışında yardım gerektiren, yoğun ihtiyaç gösteren ya da sorun yaşayan öğrencilere yönelik her türlü bireysel ya da grupla gerçekleştirilen etkinlikler (bireysel ya da grupla psikolojik danışma, krize müdahale, vb) ile bu hizmetlerden yararlanacak öğrencilerin tespitine yönelik çalışmalar bu bölümde yer alır. Özel eğitim gerektiren öğrencilere “kaynaştırma öğrencileri” yönelik çalışmalarda yine bu bölümde yer alır. Ayrıca önleyici müdahale kapsamında sorun yaşaması muhtemel risk gruplarındaki öğrencilerin velilerine ve öğretmenlerine yönelik çalışmalar da (“Psikoeğitim”, “ TBM Eğitimi”, “Temel Önleme”,” Eğitim Ortamlarında Şiddetin Azaltılması ve Önlenmesi çalışması” vb.) bu bölümde yer alır.

Ekli dosyalar